Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Dławnica siłownika

Dławnica siłownika hydraulicznego jest jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych cylindra. Funkcją bazową dławnicy jest prowadzenie tłoczyska współosiowo do cylindra tak, aby równocześnie przenosić i kompensować siły skierowane skośnie w stosunku do osi cylindra. Obciążenia tego typu powstające w siłownikach hydraulicznych mocowanych kołnierzowo, lub na łapach, generować mogą składową siłę prostopadłą do osi cylindra wywołującą zacieranie tłoczyska w tulei prowadzącej. W elemencie zwanym dławnicą siłownika osadzane są uszczelnienia tłoczyskowe oraz pierścienie zgarniające. Konstrukcja tulei prowadzącej musi zapewniać osadzenie tulei łożyskowej dla zapewnienia prowadzenia tłoczyska, bądź osadzenie pierścieni prowadzących.

Dławnica siłownika | Producent

Przykład wyprodukowanej w naszej firmie dławnicy siłownika.

Dławnica siłownika – podział.

Ze względów na budowę konstrukcyjną dławnic siłowników wyróżnić możemy:

  • kołnierzowa dławica siłownika – gdzie kołnierz po osadzeniu w korpusie stanowi czoło cylindra siłownika;
  • dławnice bez kołnierza – gdzie konieczne jest zastosowanie osobnej pokrywy zamykającej siłownik
  • dławnica gwintowana – wkręcane w korpus cylindra hydraulicznego;
  • dławnica siłownika osadzana suwliwie w korpusie – mocowane poprzez kołnierz, zabezpieczenie mechaniczne, itp.

Dławnice jakie w naszym przedsiębiorstwie produkujemy wykonywane są na bazie rozmaitych projektów i dokumentacji. Indywidualny charakter projektu możliwy jest do realizacji dzięki elastycznemu systemowi obróbki metali CNC w naszym przedsiębiorstwie. Możliwe są do wykonania zarówno krótkie jak i duże serie produkcyjne. w szczególnych przypadkach jesteśmy w stanie zaprojektować nietypowe rozwiązanie dławnic siłowników dla spełnienia specyficznych wymagań danego zastosowania siłownika hydraulicznego.

Materiał jaki stosujemy do produkcji dławnic siłowników to najczęściej stale * C45 * 42CrMo4 * 35HGS * AISI304 * AISI316. Wszystko jest zależne od dokumentacji wykonawczej.

Przykładowa dławnica siłownika w trakcie procesu produkcji.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym w celu omówienia szczegółów produkcji dławnic siłowników hydraulicznych. Gotowe dławnice najczęściej wysyłamy spedycją na miejsce wyznaczone przez Klienta. Zapraszamy do współpracy.