Tłoczyska siłowników hydraulicznych

Tłoczyska siłowników hydraulicznych stanowią element realizujący ruch posuwisto-zwrotny w siłownikach hydraulicznych. W budowie siłowników (cylindrów hydraulicznych) tłoczyska są elementami konstrukcyjnymi. Przenoszą one energię mechaniczną z tłoka hydraulicznego na element roboczy w układzie wykonawczym napędzanej maszyny.

Tłoczyska siłowników hydraulicznych – zasada działania.

Tłoczyska w siłownikach o budowie tłokowej zawsze połączone są z tłokiem pracującym w cylindrze hydraulicznym. W cylindrach o budowie nurnikowej tłoczysko wykonuje ruch dzięki transferowi energii hydraulicznej zgromadzonej w komorze cylindra na ruch tłoczyska pełniącego funkcję nurnika. W przedsiębiorstwie naszym realizujemy produkcję tłoczysk dedykowanych do siłowników stosowanych w różnych branżach maszynowych. Zakres średnic obejmuje typoszereg od tłoczysk najmniejszych Φ 8,0 / Φ 10,0 do tłoczysk o średnicach Φ 160 mm przy długości do L = 3000 mm.

Tłoczyska siłowników hydraulicznych

Standardowym materiałem na tłoczyska jest pręt chromowany z materiału C45 (CK45) i 20MnV6 (dobrze spawalny). Niemniej jednak na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie wykonać tłoczyska z prętów chromowanych, hartowanych powierzchniowo – CK45H. Dla wyjątkowo ciężkich warunków pracy oferujemy pręty chromowane ulepszane cieplnie z materiału 42CrMo4 (42CD4). W przypadku gdy środowisko pracy jest silnie agresywne można zastosować tłoczyska wykonywane z prętów chromowanych ze stali nierdzewnej z powłoką chromową AISI 431, AISI 316, AISI 304. Alternatywnie z prętów z powłoką niklowochromową Ni-Cr) NICROM 350. Wszystkie materiały używane w produkcji posiadają niezbędne atesty i asygnaty.

Przykładowe tłoczyska siłowników hydraulicznych i komplety produkowane w naszej firmie.

Poniżej przedstawiamy zakres rozmiarów możliwych do wykonania w naszej firmie.

Tłoczyska siłowników Zakres wymiarów

Nasze możliwości technologiczne oraz doświadczenie umożliwiają produkcję mało i wielkoseryjną. Niemniej realizujemy również zamówienia na pojedyncze sztuki, zgodne ze specyfikacją zamawiającego. Wszelkie informacje techniczne mogą Państwo otrzymać kontaktując się z naszym biurem technicznym pod numerem tel.+48 58 320 13 05, lub wypełniając formularz zamieszczony z prawej strony.