Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Tłoki siłowników hydraulicznych

Tłoki siłowników hydraulicznych mają zastosowanie w siłownikach jednostronnego i dwustronnego działania o budowie tłokowej. Zaletą tłoków, które są elementem o niezależnej konstrukcji w stosunku do tłoczyska jest to, że można w sposób dowolny kształtować węzeł uszczelniający tłok siłownika.

Jakie tłoki siłowników hydraulicznych produkujemy?

W zakresie produkcji realizowanej przez naszą firmę elementów do siłowników hydraulicznych, co jest zrozumiałe, znajdują się między innymi tłoki siłowników hydraulicznych w typoszeregu MF3, MT4, MP5 opisanych w dziale siłowniki hydrauliczne. Konstrukcje tłoków hydraulicznych obejmują rozwiązania standardowe stosowane dla siłowników wolnobieżnych. W naszej produkcji znajdują się również tłoki w których konstrukcyjnie przewidziany jest układ hamowania hydraulicznego dobiegu tłoka dla jednego lub dla dwóch kierunków ruchu siłowników. Zakres średnic tłoków hydraulicznych produkowanych przez naszą firmę obejmuje podstawowy typoszereg siłowników. Zakres średnic od Φ40 do Φ250 mm. Niemniej nasze możliwości technologiczne umożliwiają produkcję tłoków o średnicach nietypowych. Przykładem może być typoszereg tłoków do siłowników w standardzie calowym.

Tłoki siłowników hydraulicznych

W zakresie rodzajów uszczelnień stosowanych w konstrukcji tłoków hydraulicznych ConMatec.pl stosuje rozmaite standardy wykonania tłoków. Począwszy od konstrukcji przewidzianych do siłowników pracujących przy ciśnieniu 250 bar do tłoków, które przewidziane są do pracy przy ciśnieniach roboczych 420 bar. Do produkcji tłoków siłowników najczęściej wykorzystuje się pręty ze stali konstrukcyjnych. Przede wszystkim jest to stal C45. Często ma zastosowanie pręt wykonany ze stali spawalnych, np S355. Dla zastosowań specjalnych, ze względów technicznych i konstrukcyjnych stosowane są również stale po podwyższonej wytrzymałości.

Przykładowe tłoki siłowników hydraulicznych produkowane w naszej firmie.

Tłoki siłowników hydraulicznych

Tłok siłownika hydraulicznego podczas produkcji.

Nasze możliwości technologiczne oraz doświadczenie umożliwiają produkcję mało i wielkoseryjną. Niemniej realizujemy również zamówienia na pojedyncze sztuki, zgodne ze specyfikacją zamawiającego. Wszelkie informacje techniczne mogą Państwo otrzymać kontaktując się z naszym biurem technicznym pod numerem tel +48 58 320 13 05 lub wypełniając formularz zamieszczony z prawej strony. Jako producent hydrauliki jesteśmy w stanie wykonać inne elementy maszyn, zgodnie z potrzebami naszych Klientów.