Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Szlifowanie płaszczyzn

Szlifowanie płaszczyzn jest w naszej firmie jednym z podstawowych rodzajów szlifowania. Procesy szlifowania oparte są o szlifierkę obwodową ze wzdłużnym posuwem stołu magnetycznego oraz z poprzecznym przesuwem wrzeciennika. Szlifowanie obwodowe, jakie wykonujemy na posiadanej szlifierce należy do szlifowań najdokładniejszych. Przy małej głębokości i dużym posuwie poprzecznym błąd płaskości powierzchni obrabianej nie przekracza wartości 0,005 mm na długości około 500 mm. Pozwala również uzyskać wysoka klasę chropowatości obrabianej powierzchni.

Szlifowanie płaszczyzn

Szlifowanie płaszczyzn.

Posiadane przez naszą firmę szlifierki obwodowe ze stołem przesuwnym mogą pracować w sposób ciągły. To ułatwia ich automatyzacje i umożliwia produkcję wieloseryjną i masową. Magnetyczne umocowanie obrabianego przedmiotu umożliwia jego łatwy, szybki demontaż i zakładanie kolejnego bez konieczności długotrwałego przerywania procesu szlifowania.

Duża wiedza teoretyczna, ale również ogromna wiedza praktyczna naszych pracowników umożliwia w maksymalny sposób zwiększyć wydajność pracy szlifierek. Odpowiedni dobór wielkości ściernic w stosunku do obrabianego przedmiotu w znacznym stopniu zmniejsza ilość niezbędnych posuwów. To wprost przekłada się na redukcję czasu niezbędnego do uzyskania odpowiedniej jakości powierzchni płaskiej. Ponadto w przypadku szlifowania płaszczyzn detali o niedużych wymiarach  niezmiernie istotnym staje się odpowiednie odprowadzenie ciepła, aby przedmiot obrabiany nie uległ zniekształceniom.

Szlifowanie płaszczyzn

Zakres możliwości szlifowania powierzchni płaskich.

Posiadane wielkości stołów szlifierskich umożliwiają obecnie obróbkę szlifierską detali o osi wzdłużnej maksymalnie do długości 1300 mm. Szerokość stołu szlifierskiego umożliwia ułożenie przedmiotów o szerokości do 500 mm. Szlifowanie płaszczyzn przedmiotów wykonujemy zgodnie z otrzymana specyfikacją od Zleceniodawcy w klasach dokładności chropowatości powierzchni 9 i 10.

W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących zagadnień związaniem z usługą szlifowania powierzchni płaskich, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem. Obsługujemy Partnerów z całego kraju. Jesteśmy przekonani, że nasze możliwości techniczne spełnią Państwa oczekiwania.