Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Tuleje z poliacetalu (POM)

Poliacetal dzięki swoim znakomitym właściwościom skrawalnym jest materiałem, który świetnie nadaje się do obróbki na automatach tokarskich. Przede wszystkim materiał ten jest termoplastem należącym do grupy tworzyw półkrystalicznych o wysokim stopniu krystaliczności. To pozwala zarazem na uzyskanie dużej twardości jak i małej chropowatości powierzchni, zachowując wysoką odporność na zużycie cierne. Znaczny udział fazy krystalicznej w strukturze sprawia, że tworzywo to wyróżnia się wyższą sztywnością oraz wytrzymałością w temperaturach od 50oC do 120oC w porównaniu z innymi tworzywami z danej grupy. Ponadto polimer ten posiada idealną kombinację cech zapewniających uzyskanie dobrych parametrów na wytrzymałość, sztywności oraz ciągliwości wyrobu.

Tuleje z poliacetalu - Producent

Zastosowanie poliacetalu.

Poprzez wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz niską absorbcję wody, jest materiałem który bez problemu można stosować w wytwórstwie części maszyn używanych w różnych gałęziach przemysłu. Dodatkowo mała chropowatość materiału zapewnia dobre własności ślizgowe, co za tym idzie możliwość wykonywania tulei ślizgowych stabilnych wymiarowo. Obróbka tegoż materiału sprowadza się do obróbki wiórowej (toczenie) z wykorzystaniem konwencjonalnych rozwiązań tokarskich. Zaletą struktury owego materiału jest aspekt małej zużywalności oraz dużej żywotności używanych w procesie obróbczym narzędzi tokarskich. Dodatkowo struktura ta pozwala na wykonywanie dokładnych rowkowań oraz gładkich przejść między wymiarowych. Często występującym produktem są tuleje z poliacetalu.

Tuleje z poliacetalu - produkcja

Tuleje z poliacetalu.

W przypadku wykonywania tulei wielkogabarytowych z półfabrykatu w postaci pełnego wałka, pierwszym procesem jest drążenie i roztaczania średnicy wewnętrznej. Następnie kształtowana zostaje średnica zewnętrzna i wykonywanie opcjonalnych rowków. Po uzyskaniu żądanej geometrii następuje obróbka wykańczająca, która ma z zadanie pozbawienia elementu wszelkich zadziorów wynikających z własności termoplastów. Dzięki powyższym właściwościom z danego materiału oprócz tulei wykonuje się również między innymi takie wyroby jak: koła zębate, gniazda zaworów, rolki napinające, silnie obciążone krążki, elementy elektroizolacyjne, krzywki, części aparatury elektrycznej, korpusy pomp wodnych.

Tuleje z poliacetalu


W celu otrzymania większej ilości informacji oraz pełną ofertę na produkcję tulei z poliacetalu prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem handlowym: ☎  +48 58 320 13 25.