Tłoki siłowników z dwustronnym tłoczyskiem

Tłoki siłowników z dwustronnym tłoczyskiem są stosowane w siłownikach hydraulicznych dwustronnego działania. Siłowniki te, posiadając dwustronne tłoczysko mają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju maszynach. Głównie w napędach mechanizmów obrotu, czy mechanizmów posuwu w obrabiarkach. Wszędzie tam gdzie konieczne jest uzyskiwanie jednakowych prędkości ruchów roboczych w obydwu kierunkach stosowane są tego typu siłowniki.

Tłoki siłowników z dwustronnym tłoczyskiem 01

Kluczową różnicą w konstrukcji siłownika dwustronnego działania z dwustronnym tłoczyskiem w odniesieniu do najpowszechniej spotykanych siłowników jednostronnego i dwustronnego działania z jednostronnym tłoczyskiem jest wykonanie tłoka pozwalającego na podwójny montaż tłoczysk. Tłok takiego siłownika wymaga zachowania wysokiej tolerancji wymiarowej, jak i geometrycznej czopów centrujących dwa tłoczyska. Poprzez bezwzględną konieczność zachowania braku bicia czopów względem siebie wymagana jest produkcja z „jednego zamocowania”. Wysoka tolerancja wykonania czopów i gwintów montażowych tłoczysk zapewnia współosiowość tłoczyska w obydwu kierunkach.

Jakie tłoki siłowników z dwustronnym tłoczyskiem produkujemy?

Produkowane przez nasze przedsiębiorstwo tłoki do siłowników z dwustronnym tłoczyskiem obejmują cały standardowy typoszereg siłowników:

Wariant 1 Wariant 2
Średnica tłoka cylindra D [mm] Średnica tłoczyska d1 [mm] Średnica tłoczyska d2 [mm]
40 22 28
50 28 36
63 36 45
80 45 56
100 56 70
125 70 90
140 90 100
160 100 115
180 110 125
200 125 140

Model konstrukcyjny tłoka do siłownika zależny jest od projektu uszczelnień. W produkowanych przez nas tłokach zastosowane mogą być:

  • uszczelnienia pakietowe (typu TPM, TPL);
  • uszczelnienia kompaktowe z PTFE-60Br typu GER wraz z pierścieniami prowadzącymi;
  • każdy inny wariant według indywidualnego projektu.

Tłoki siłowników z dwustronnym tłoczyskiem 03

Kolejnym ważnym elementem konstrukcji tłoka jest wykonanie lub też brak tłumika dobiegu tłoka. Sama tuleja tłumiąca może być elementem konstrukcji tłoka lub być związana z tłoczyskiem – zależnie od projektu siłownika.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym w sprawie produkcji tłoków do siłowników z dwustronnym tłoczyskiem. Gwarantujemy wysoką jakość wykonania. Dostarczamy gotowe produkty pod wskazany adres.