Szlifowanie

3 postów

Szlifowanie jest rodzajem obróbki mechanicznej wykańczającej detal, w której obróbka realizowana jest przy pomocy tarcz ściernych zwanych ściernicami. Proces ten ma na celu nadanie obrabianej powierzchni odpowiedniej gładkości. Skrawanie następuje wskutek tego, że wystające ostre krawędzie ziaren ściernych wirującej ściernicy zaczepiają o obrabianą powierzchnię i skrawają z niej cienką warstwę materiału. Zazwyczaj grubość ścieranej warstwy wynosi od 0,005 – 0,001 mm.

Podczas procesu szlifowania wydziela się duża ilość ciepła. To natomiast ma wpływ na właściwości fizyczne materiału szlifowanego. Dlatego niezmiernie istotne staje się prawidłowe i skuteczne odprowadzanie ciepła. Szlifowanie pomaga uzyskać bardzo dużą dokładność wymiarową elementu i stabilność odchyłek wymiarowych, a także niską chropowatość powierzchni obrabianego detalu bez względu na materiał, z którego jest wykonany.

Czym dysponujemy?

W naszym centrum obróbki skrawaniem dysponujemy szlifierkami do płaszczyzn z możliwością szlifowania detali przy maksymalnych wymiarach w osiach: w osi wzdłużnej X do długości 1300 mm, w osi poprzecznej Y do szerokości 500 mm. Wielkość stołów w szlifierkach wynosi odpowiednio: od 600 mm x 200 mm do 1300 mm x 400 mm;.

W naszym parku maszynowym znajdują się również szlifierkami do wałków z możliwością szlifowania detali o średnicy maksymalna D = 280 mm i długości maksymalnej L = 1000 mm.

Dysponujemy również szlifierkami do otworów z możliwością szlifowania detali ośrednicy maksymalna otworu D = 150 mm i długości maksymalnej L = 200 mm.

Szlifowanie 00

Aby uzyskać wycenę wykonania detalu w procesie szlifowania lub w procesach toczenia cnc czy frezowania cnc należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z naszym biurem, lub wypełnić formularz obok. Istnieje również możliwość wykonania zlecenia na podstawie dostarczonego do naszego biura rysunku technicznego.

Szlifowanie otworów 11

Szlifowanie otworów

Szlifowanie otworów jest jednym z podstawowych sposobów wykańczającej obróbki skrawaniem, umożliwiającym uzyskanie wymiaru średnicy z dokładnością 1-2m i chropowatością powierzchni obrabianej w klasie 8 – 10. Ale oprócz podstawowego zadania jakim jest obróbka powierzchni walcowych wewnętrznych, nasz posiadanych szlifierkach do […]

Szlifowanie wałków

Szlifowanie wałków

Szlifowanie wałków odbywa się na szlifierkach kołowych. Zasada działania szlifierki kołowej jest nieco inna niż szlifierek przeznaczonych do szlifowania płaszczyzn. W tym przypadku szlifowany detal jest przymocowany w kłach na stole szlifierki. Ruch obrotowy wrzeciona przenosi się na przedmiot za […]

Szlifowanie płaszczyzn zajawka

Szlifowanie płaszczyzn

Szlifowanie płaszczyzn jest w naszej firmie jednym z podstawowych rodzajów szlifowania. Procesy szlifowania oparte są o szlifierkę obwodową ze wzdłużnym posuwem stołu magnetycznego oraz z poprzecznym przesuwem wrzeciennika. Szlifowanie obwodowe, jakie wykonujemy na posiadanej szlifierce należy do szlifowań najdokładniejszych. Przy małej […]