Toczenie

3 postów

Toczenie CNC jest to obróbka wiórowa (obróbka skrawaniem) polegająca na oddzieleniu za pomocą noża tokarskiego zbędnego materiału z półfabrykatu. Tak aby detal otrzymał pożądany kształt. Toczenie pozwala na uzyskiwanie prostych i złożonych kształtów brył obrotowych. Obróbkę tą można podzielić na toczenie zewnętrzne i wewnętrzne oraz na toczenie na tokarkach konwencjonalnych oraz na obrabiarkach sterowanych numerycznie (potocznie nazywanych CNC) z Nasza firma dysponuje szerokim parkiem maszynowym umożliwiającym wykonanie zleceń toczenia zarówno w systemie konwencjonalnym, jak i numerycznym.

Toczenie

Posiadane w naszym parku maszynowym tokarki standardowe umożliwiają wykonanie elementów toczonych o następujących parametrach brzegowych:

  • maksymalna średnica toczenia: wał do Φ 500 mm nad łożem, element typu kołnierz: do Φ 600 mm;
  • maksymalna długość toczenia: 2000 mm;
  • maksymalny ciężar detalu obrabianego w kłach: 800 kg;

natomiast tokarki ciężkie umożliwiają wykonanie elementów o parametrach:

  • maksymalna średnica toczenia: wał do Φ 800 mm nad łożem, element typu kołnierz: do Φ 900 mm;
  • maksymalna długość toczenia: 3000 mm
  • maksymalny ciężar detalu obrabianego w kłach: 3000 kg.

Toczenie CNC jest bardziej dokładnym i wydajnym rodzajem toczenia dzięki komputerowemu sterowaniu zarówno wrzecionem z elementem obrabianym, jak i zespołem noży tokarskich. Pozwala to uzyskiwać lepsze parametry obróbki, precyzyjne wymiary oraz co najważniejsze – powtarzalność dużych serii elementów. Posiadane w naszej firmie centra obróbki CNC umożliwiają precyzyjne wykonanie elementów ze stali, aluminium, żeliwa i tworzyw sztucznych dla parametrów brzegowych:

  • maksymalna średnica toczenia do Φ 290 mm / maks. długość toczenia do 635 mm
  • maksymalna średnica toczenia do Φ 455 mm / maks. długość toczenia do 1100 mm.

Toczenie CNC – jakie materiały toczymy?

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży obróbki metalu, posiadany park maszynowy, oraz wysokiej jakości narzędzia skrawające wiodących producentów zapewniają wysoką jakość produkcji. Pracujemy zarówno w stali węglowej, narzędziowej, stopowej, jak i w stali nierdzewnej, aluminium (PA38, PA6, PA4, PA20 itp), miedzi, brązie, mosiądzu i tytanie, wraz z jego stopami. Elementy toczone wykonujemy w ilościach według potrzeb Klienta. Nawet od 1 sztuki jako prototyp, do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy, w skali miesiąca lub roku.

W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczącej usługi na automatach tokarskich, oraz możliwości współpracy prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem produkcji pod numerem telefonu +48 58 320 13 05, lub prosimy o wypełnienie formularza obok. Zapraszamy do współpracy.