Toczenie

3 postów

Toczenie CNC jest to obróbka wiórowa (obróbka skrawaniem) polegająca na oddzieleniu za pomocą noża tokarskiego zbędnego materiału z półfabrykatu. Tak aby detal otrzymał pożądany kształt. Toczenie pozwala na uzyskiwanie prostych i złożonych kształtów brył obrotowych. Obróbkę tą można podzielić na toczenie zewnętrzne i wewnętrzne oraz na toczenie na tokarkach konwencjonalnych oraz na obrabiarkach sterowanych numerycznie (potocznie nazywanych CNC) z Nasza firma dysponuje szerokim parkiem maszynowym umożliwiającym wykonanie zleceń toczenia zarówno w systemie konwencjonalnym, jak i numerycznym.

Toczenie

Posiadane w naszym parku maszynowym tokarki standardowe umożliwiają wykonanie elementów toczonych o następujących parametrach brzegowych:

maksymalna średnica toczenia: wał do Φ 500 mm nad łożem, element typu kołnierz: do Φ 600 mm;

maksymalna długość toczenia: 2000 mm;

maksymalny ciężar detalu obrabianego w kłach: 800 kg;

natomiast tokarki ciężkie umożliwiają wykonanie elementów o parametrach:

maksymalna średnica toczenia: wał do Φ 800 mm nad łożem, element typu kołnierz: do Φ 900 mm;

maksymalna długość toczenia: 3000 mm

maksymalny ciężar detalu obrabianego w kłach: 3000 kg.

Toczenie CNC jest bardziej dokładnym i wydajnym rodzajem toczenia dzięki komputerowemu sterowaniu zarówno wrzecionem z elementem obrabianym, jak i zespołem noży tokarskich. Pozwala to uzyskiwać lepsze parametry obróbki, precyzyjne wymiary oraz co najważniejsze – powtarzalność dużych serii elementów. Posiadane w naszej firmie centra obróbki CNC umożliwiają precyzyjne wykonanie elementów ze stali, aluminium, żeliwa i tworzyw sztucznych dla parametrów brzegowych:

maksymalna średnica toczenia do Φ 290 mm / maks. długość toczenia do 635 mm

maksymalna średnica toczenia do Φ 455 mm / maks. długość toczenia do 1100 mm.

Toczenie CNC – jakie materiały toczymy?

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży obróbki metalu, posiadany park maszynowy, oraz wysokiej jakości narzędzia skrawające wiodących producentów zapewniają wysoką jakość produkcji. Pracujemy zarówno w stali węglowej, narzędziowej, stopowej, jak i w stali nierdzewnej, aluminium (PA38, PA6, PA4, PA20 itp), miedzi, brązie, mosiądzu i tytanie, wraz z jego stopami. Elementy toczone wykonujemy w ilościach według potrzeb Klienta. Nawet od 1 sztuki jako prototyp, do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy, w skali miesiąca lub roku.

W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczącej usługi na automatach tokarskich, oraz możliwości współpracy prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem produkcji pod numerem telefonu +48 58 320 13 25. Zapraszamy do współpracy.

Obróbka tarnamidu 02

Obróbka tarnamidu PA6

Obróbka tarnamidu jest de facto bliźniaczo podobna do obróbki materiałów wykonanych ze stopów metali. Pomimo powszechnie panującej opinii materiał ten, poprzez obróbkę skrawaniem jaką jest zasadniczo toczenie, frezowanie, czy wiercenie materiał ten można kształtować do wymiarów o dużej dokładności.  Wynika […]

Tuleje z poliacetalu 01

Tuleje z poliacetalu (POM)

Poliacetal dzięki swoim znakomitym właściwościom skrawalnym jest materiałem, który świetnie nadaje się do obróbki na automatach tokarskich. Przede wszystkim materiał ten jest termoplastem należącym do grupy tworzyw półkrystalicznych o wysokim stopniu krystaliczności. To pozwala zarazem na uzyskanie dużej twardości jak i […]

Produkcja wałów napędowych 01

Produkcja wałów napędowych

Produkcja wałów napędowych charakteryzuje się stosowaniem technologii obróbki skrawaniem, w szczególności toczenie. Przy produkcji wałów można wyodrębnić poszczególne etapy cyklu produkcyjnego. Produkcja wałów napędowych – procesy technologiczne. Pierwszym z nich jest proces przygotowawczy, w którym to przygotowywany jest półfabrykat z […]