Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Pierścienie dystansowe

Pierścienie dystansowe mają zastosowanie w budowie maszyn. Spotkamy je wszędzie tam, gdzie w konstrukcji zespołów łożyskowych, zespołów uszczelnień wymagane jest odseparowanie pozycji elementów względem siebie.

Przypadki takie to między innymi:

  • konieczność odsunięcia uszczelnień od łożyska;
  • sytuacje, w których istnieje potrzeba rozmieszczenia łożysk w pewnej odległości od siebie;
  • konieczność oddzielenia od siebie uszczelnień w zespole gdzie wymagane jest podłączenia zasilania z układu smarującego;
  • konieczność ukształtowania uszczelnień wargowych lub uszczelnień manszetowych.
Pierścienie dystansowe

Pierścienie dystansowe produkowane w naszym przedsiębiorstwie mogą być wykonywane według dowolnego projektu konstrukcyjnego zespołu. Najczęściej stosowane materiały do produkcji pierścieni dystansowych to stale: S 355, C45, 42CrMo4 oraz brązy: BA1032, B101

Od strony geometrycznej jedynym ograniczeniem jest średnica zewnętrzna pierścieni dystansowych. Stąd też w zakresie możliwości produkcyjnych naszego zakładu są pierścienie w zakresie nawet do średnicy 800 mm.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym w celu omówienia szczegółów wykonania płyt trudnościeralnych według dostarczonego projektu. Gotowe elementy najczęściej wysyłamy spedycją na miejsce wyznaczone przez Klienta.

Zapraszamy do współpracy.