Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Obudowa łożyska

Obudowa łożyska w budowie maszyn pełni istotną funkcję w zespołach napędowych wszelkiego rodzaju napędów. Zgodnie z pierwotną funkcją i przeznaczeniem stanowi ona korpus montażowy dla łożysk. Sam zespół łożyskowania w obudowie może mieć charakter łożyska poprzecznego, łożyska wzdłużnego lub mieć charakter mieszany. Konstrukcyjnie obudowa łożyska musi zawierać w sobie rozwiązanie dla smarowania zespołu łożyskowania. Stąd istotne jest zaprojektowanie i wykonanie kanałów smarnych i gniazd pod przyłącza smarownicze (smarowniczki lub pod instalację centralnego smarowania). Obudowa łożyska, o ile nie przewidziano tego inaczej, zawiera w swej konstrukcji również uszczelnienia aby zabezpieczyć cały zespół przed przeciekami z układu smarowania jak również dostawaniem się zanieczyszczeń z zewnątrz.

Produkcja obudowa łożyska.

Obudowa łożyska – kształty.

Kształt obudowy łożyska jest wynikiem indywidualnego projektu całej maszyny. Jednak co do zasady same obudowy montowane są na korpusie poprzez kołnierz lub w gniazdach. Istotne jest więc zachowanie odpowiedniego pasowania obudowy względem elementów współpracujących – tj. zarówno łożysk, jak również korpusów.

Od strony produkcyjnej obudowy łożysk wykonywane w naszym przedsiębiorstwie mogą być realizowane:

  • w granicznych wymiarach: do fi 500 mm;
  • z różnych materiałów: od żeliwa sferoidalnego, poprzez stale zwykłe, stale do ulepszania cieplnego C45, 40HM, czy też stale narzędziowe NC11, itd;
  • z wybranym sposobem obróbki cieplnej: stan normalizowany, po ulepszeniu cieplnym, po hartowaniu, po hartowaniu indukcyjnym, itd.

Toczenie obudowy łożyska.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym w celu omówienia szczegółów produkcji obudowy łożyska wg dostarczonego projektu. Gotowe elementy maszyn najczęściej wysyłamy spedycją na miejsce wyznaczone przez Klienta. Zapraszamy do współpracy.