Wytaczanie

1 post

Wytaczanie jest rodzajem obróbki skrawaniem, w którym przedmiot zamocowany do stołu obrabiarki zwanej wytaczarką może wykonywać ruch posuwowy w osiach X – Y – Z zaś narzędzie zamocowane jest we wrzecionie i wykonuje ruch obrotowy. Narzędzie, które zależnie od potrzeb może być wytaczadłem lub głowicą frezarską może wykonywać również ruch posuwowy na wysuwającym się wrzecionie.

W naszym parku maszyn dysponujemy wytaczarką stołową marki TOS VARNSDORF z możliwością przejazdów w osiach X = 1250 x Y =1250 x Z = 1250 mm. Maszyna ta wyposażona jest w system liniałów cyfrowych HEIDENHAIN i układu odczytu i sterowania do liniałów marki HEINDEHAIN.

Wytaczanie

Dzięki możliwości zastosowania długich wytaczadeł istnieje możliwość przeprowadzenia współosiowej obróbki otworów i gniazd w płaszczyznach odległych od siebie nawet o 1250 mm.

Na wytaczarce stołowej mamy możliwość wykonywania obróbki:

  • korpusów przekładni;
  • wytaczanie głowic wysięgników;
  • elementów kinematycznych do napędu ramion w pompach do betonu;
    oraz dzięki specjalnemu wyposażeniu;
  • ramion wysięgników pomp do betonu;
  • planowanie i wykonanie gniazd, czy otworów w długich i przestrzennych elementach konstrukcyjnych stosowanych w budowie maszyn.

Dokładność pozycjonowania liniałów HEIDENHAIN w osiach X-Y-Z wynosi 0,02 mm – pozwala więc na bardzo precyzyjną obróbkę. Wyposażenie obrabiarki pozwala na realizację jednostkowej produkcji, jak również na wykonywanie krótkich serii detali.
W celu otrzymania większej ilości informacji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z naszym biurem, lub o wypełnienie formularza obok.