Przecinanie

1 posta

Przecinanie, cięcie – jest to proces technologiczny obróbki skrawaniem polegający na rozdzieleniu elementów poprzez wybranie materiału za pomocą uzębionej piły. Często taśmowej. Zbędny materiał usuwany jest za pomocą wykonującej ruch metalowej taśmy z zaostrzonymi zębami.

Przecinarki taśmowe przeznaczone są do cięcia:

prętów,

rur,

kształtowników,

profili itd.

Elementy cięte mogą być wykonane z różnych materiałów:

stali,

aluminium,

tworzyw sztucznych.

Przecinanie

W naszym parku maszynowym posiadamy piły taśmowe marki Pegas-Gonda oraz marki Bomar. Maksymalne przekroje możliwe do cięcia na przecinarce taśmowej Pegas typ SHI 460 to: średnica D = 460 dla wałków, H = 460 x B = 600 dla profili prostokątnych i kształtowników. Zastosowana w niej bardzo duża wysokość profilu taśmy tnącej zapewnia, dzięki dużej sztywności taśmy, w pełni prostopadłe i równomierne cięcie. Automatyczne sterowanie parametrami w przecinarce Pegas gwarantuje bardzo dużą dokładność i powtarzalność procesu.
Dla przecinarek taśmowych BOMAR STG 240 możliwe jest cięcie wałków do maksymalnej średnicy D = 240 oraz profili prostokątnych o przekroju H = 130 x B = 320.

Zarówno dla przecinarek Pegas oraz przecinarek Bomar znajdujących się w naszym zakładzie możliwe jest cięcie profili bądź rur pod kątem, co ułatwia przygotowanie elementów przy produkcji konstrukcji stalowych.

Przecinanie – proces technologiczny obróbki skrawaniem

Cięcie wałków 02

Cięcie wałków

Cięcie wałków na przecinarkach taśmowych jest podstawową metodą przygotowywania półfabrykatów w danej długości celem przekazania do dalszej obróbki skrawaniem. Czas przygotowawczy dla tej operacji jest bardzo istotny, a efektywność tego procesu ma decydujące znaczenie przy produkcji seryjnej. Również nie jest […]