Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Kołnierze rurociągów

Kołnierze rurociągów są elementami złącznymi w instalacji rurociągowej. Kołnierze mają pierścieniową budowę i zależnie od budowy systemu połączenia elementów rurociągu są spawane do rury, bądź też nakręcane lub zaciskane na rurę tłoczną w instalacji. Konstrukcja samego kołnierza jest również w pełni związana z rodzajem uszczelnienia jakie stosuje się w danym systemie rurociągowym. W zakresie systemów w rurociągach do pompowania betonu powszechne są w zastosowaniu dwie średnice rurociągów:

  • DN 100;
  • DN 125

Sporadycznie możemy się spotkać z mniej popularnymi rurociągami:

  • DN 150;
  • DN 75.

Kołnierze rurociągów – zastosowanie.

Wszystkie one zależnie od ciśnień roboczych pompowanego medium znajdują zastosowanie w rurociągach ze ścianką 4,0 – 5,0 mm lub też 7,1 – 8,0 mm. W ścisłej zależności od zastosowania znajduję się również rodzaj złącz i uszczelnień jakie wymagane są do danego rodzaju kołnierzy rurociągu. Najpowszechniej stosowane są rurociągi z systemem:

  • połączenia typu STK (SK) – dla ciśnień do 85 bar;
  • połączenia typu ORZX oraz ORS – dla ciśnień 130 bar.

Przykładowe kołnierze rurociągów wyprodukowane w naszym zakładzie.

Nasze przedsiębiorstwo produkuje kołnierze rurociągów w bardzo szerokim zakresie średnic. Również w wielu wariantach spotykanych w branży pomp do betonu lub pokrewnych. Bazując na naszym parku obrabiarkowym jesteśmy w stanie wykonać każdą produkcję – nawet realizacje jednostkowe o charakterze specjalnym. Opierając się na technologiach toczenia CNC realizujemy duże partie najbardziej powszechnych kołnierzy rurociągów.