Obudowy łożyskowe

Obudowy łożyskowe to części maszyn o kształcie tulei, w których umieszcza się łożyskowanie oraz uszczelnienia zespołu łożyskowego. W naszym centrum produkcyjnym jesteśmy w stanie wytwarzać obudowy łożyskowe:

  • jednorodne – wykonane w całości ze stali. Przykładowo w gatunkach: 42CrMo4, 34CrNiMo6, C45, S355J2, 16MnCr5 i innych. Lub wykonane w całości z żeliwa (np. sferoidalnego GGG-40, GGG-50), czy też staliwa stopowego (np. L30GS, L35GSM).
  • złożone – w tym wariancie obudowa tulei wykonana jest ze stali (przykładowo w gatunku C45), zaś sama część łożyskowa w postaci tulei wykonana jest z innych materiałów. Najczęściej stosowane są stopy brązów. na przykład CuSn10P, CuAl10Fe3Mn2 i inne. Możliwe są również łożyska typu ślizgowego wykonane z tworzyw sztucznych np. poliacetal, poliamid, teflon.

Obudowy łożyskowe – właściwości

Powierzchnie, w których zostaną umieszczone łożyska są wykonywane w odpowiedniej tolerancji, a także dla przedłużenia żywotności takiego zespołu powierzchnie pod łożyska poddaje się obróbce cieplnej, aby uzyskać odpowiednie właściwości. Cała obudowa posiada system wierconych kanałów odpowiadających za przenoszenie smaru dla zapewnienia dobrego smarowania zespołu łożyskowego podczas pracy. Produkowane przez nas obudowy łożyskowe posiadają gniazda pod uszczelnienia. Zapewniają one odpowiednie warunki pracy dla łożyskowania. Zapobiegają nadmiernemu wydostawaniu się smaru z układu oraz zapobiegają dostawianiu się zabrudzeń, które mogłyby skrócić żywotność pracy łożyska. Kołnierze obudowy z wierconymi otworami wykonywane są zgodnie z kształtem części do niej mocowanej.

Jesteśmy w stanie wykonać obudowy łożyskowe w bardzo szerokim zakresie wymiarów zespołu łożyskowego maszyny, zaczynając od tych najmniejszych pod małe średnice łożyskowe wałków np. DN 20 – DN 30, aż po obudowy łożyskowe pod wały DN 280 – DN 300. Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji takich elementów mających zastosowanie w zespołach łożyskowych w pompach do betonu.

Poniżej przykładowe obudowy łożyskowe stosowane w pompach do betonu marki CIFA i Putzmeister:

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem lub o wypełnienie formularza zamieszczonego obok.