Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Tuleje dystansowe

Tuleje dystansowe mają budowę walcową lub kołnierzową. Najczęściej stosowane są w zespołach łożyskowych jako element którego zadaniem jest konstrukcyjne odseparowanie elementów węzła łożyskowego. Tuleja dystansowa może ustalać pozycję uszczelnień lub pozycję łożysk. Niemniej tulejki dystansowe mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu maszynowego. Są elementami niezbędnymi przy produkcji elementów o właściwościach obrotowych.

Z jakich materiałów wykonujemy tuleje dystansowe?

Tulejki dystansowe mogą być wykonywane ze stali stopowych podwyższonej wytrzymałości jak np. S355 lub stali do ulepszania cieplnego i hartowania jak np 42CrMo4. I z takich materiałów wykonujemy je najczęściej. Na życzenie Klientów wykonujemy również tulejki dystansowe ze stali narzędziowych typu NC, które poddawane są obróbce cieplnej – hartowanie i odpuszczanie do twardości 58 – 60 HRC. Następnie są toczone na naszych automatach tokarskich. W zależności od rozwiązania konstrukcyjnego występują również tuleje dystansowe wykonywane ze stopów brązu.

Tuleje dystansowe

W naszym przedsiębiorstwie realizujemy produkcję wszelkiego rodzaju tulei dystansowych w technologiach toczenia CNC. Produkujemy również tulei które wymagają frezowania, czy też frezowania na obrabiarkach cyfrowych (frezowanie CNC).
Zakres średnic tulei dystansowych które jesteśmy w stanie produkować mieści się w zakresie technologicznym obrabiarek, które posiadamy w naszym parku maszynowym. I tak w zależności od przyjętej technologii i wielkości produkcji jesteśmy w stanie wykonać:

  • tuleje dystansowe o maksymalnej średnicy do Φ 455 mm w przypadku seryjnej produkcji realizowanej w technologii obróbki CNC;
  • tuleje dystansowe o maksymalnej średnica do Φ 800 mm w przypadku produkcji jednostkowej lub prototypowej oraz małoseryjnej realizowanej w technologii konwencjonalnej.

Produkcja tulejek odbywa się na podstawie dostarczonej dokumentacji technologicznej. W szczególnych przypadkach jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązania dotyczące technologii produkcji. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym działem produkcji pod numerem telefonu  +48 58 320 13 25. Zapytania ofertowe można również składać za pośrednictwem zamieszczonego obok formularza kontaktowego.

Przykłady tulejek dystansowych wyprodukowanych w naszej firmie.