Skip to content

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

PL   EN   DE  

biuro: pn – pt: 08:00 – 16:00     produkcja: pn. – pt.: 07:00 – 15:00

Conmatec Logo nowe 2021

Dno siłownika

Dno siłownika jest elementem konstrukcji ściśle związanym ze sposobem montażu siłownika. Układ zabudowy siłownika jest natomiast związany z wykonaniem dna siłownika:

  • Przy mocowaniu poprzez sworznie na łożyskach wahliwych dno siłownika musi być przygotowane pod montaż łożyska przegubowego.
  • Dla mocowania na kołnierzu tylnym – dno samego siłownika jest jednocześnie kołnierzem lub kołnierz montażowy jest zintegrowany z dnem siłownika.
  • W przypadku mocowania na kołnierzu przednim i mocowania na czopach lub na łapach dno siłownika nie jest przystosowane do funkcji montażu siłownika i konstrukcyjnie może jedynie pełnić funkcję korpusu przyłączeniowego pod zasilanie. Może również pełnić funkcję korpusu pod ewentualne zawory do siłownika.

Dno siłownika hydraulicznego w trakcie produkcji.

Dno siłownika może być konstrukcyjnie przystosowane pod spawanie z korpusem cylindra. W innych przypadkach jest dostosowane do montażu poprzez skręcanie do kołnierza cylindra. Sposób zaprojektowania siłownika hydraulicznego wymusza odpowiednie rozwiązania zarówno dla tulei prowadzącej,  dławnicy jak i dla dna siłownika. Są nimi przykładowo:

  • zastosowanie układu tłumienia dobiegu tłoka do dna;
  • umieszczenie zaworów hamujących lub zaworów pełniących funkcje hamujące;
  • wykorzystanie zaworów logicznych jako elementu układu sterowania ruchem siłownika lub sterowania innymi zespołami układu.

Jako producent elementów hydrauliki jesteśmy w stanie realizować produkcję jednostkową i krótkoseryjną specjalnych wykonań konstrukcji dna siłownika o wielkościach tłoka D [mm] : 32, 40, 45, 50, 55, 63, 70, 80, 90, 100, 110, 125, 140, 160, 180, 200.

Dna siłowników produkujemy z wielu materiałów. Jednak najczęściej na ich produkcję stosujemy stopy stali:

  • S355 – najczęściej dla siłowników z dnem spawanym;
  • C45 lub 42CrMo4 dla siłowników z dnem skręcanym.

Gotowe elementy siłownika.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym w celu omówienia szczegółów produkcji części do siłowników hydraulicznych. Poszczególne elementy lub gotowe siłowniki hydrauliczne wysyłamy spedycją na miejsce wyznaczone przez Klienta. Zapraszamy do współpracy.